fbpx
  • +37068734818
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Kaip parinkti spalvas virtuvei ir ką jos sako apie Jūsų asmenybę?

Kaip parinkti spalvas virtuvei ir ką jos sako apie Jūsų asmenybę?

Narių vertinimas: 1 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Kaip parinkti spalvas virtuvei ir ką jos sako apie Jūsų asmenybę?

Namų spalvos yra tiesioginė Jūsų asmenybės išraiška, kuri kasdien tiesiogiai įtakoja mūsų savijautą. Būtent todėl renkantis namų spalvas mažiau dėmesio reikėtų skirti madai ar tendencijoms, kadangi jos yra laikinos, svarbu rasti spalvas ir jų kombinacijas, kurios būtų;prie širdies pačiam namų šeimininkui.

Spalvų ir jų derinių pasirinkimas yra pakankamai didelis iššūkis daugeliui žmonių, kadangi spalva įtakoja net suvokiamą daiktų dydį ir formą. Būtent todėl, prieš renkantis spalvas namams patartina jomis pasidomėti ir priimti geresnius sprendimus.

Kiekviena spalva žmogui turi psichologinį poveikį, perteikia emociją, spektre nuo ramybės iki aistros. Tam, kad namuose vyrautų grožis ir harmonija reikia įvertinti kiekvienos spalvos poveikį, taip pat žinoti, kad mėgstama spalva dideliais kiekiais gali turėti visiškai priešingą efektą. Taip pat, kai kurie interjero specialistai pataria, kad nors Jums kai kurios spalvos ryškios spalvos verčia širdį plakti ženkliai greičiau, yra daug priežasčių virtuvėje pasirinkti neutralių spalvų paletę. Baltos, rusvos ar pilkos spalvos bazinis virtuvės įrengimas atveria kelią įvairiausių akcentų sudėliojimui, taip pat galimai ir padidina nekilnojamojo turto vertę, jei staiga nuspręstumėte turtą parduoti. Net jei Jums, pavyzdžiui, violetinė spalva atrodo dieviškai, taip gali nemanyti potencialus pirkėjas, kuriam ši spalva atrodys tiesiog baisiai.

Būtent bazinių neutralių spalvų virtuvė yra tarsi dailininko drobė, kurioje vietą gali atrasti įvairiausi puikūs akcentai. Galite savęs paklausti – kokią norisi sukurti nuotaiką? Kokia spalva padėtų tokią nuotaiką sukurti? Idėjų galite ieškoti įvairiausiuose šaltiniuose, ir galiausiai rekomenduojama apsistoti ties keliomis spalvomis, apsiribojant trimis-keturiomis. Per daug spalvų kambarį gali padaryti perkrautu ir varginančiu.

Spalvos poveikis iš esmės yra trejopas – aktyvus, pasyvus ir neutralus. Šviesios spalvos suteikia erdvės, kambariai tampa didesni ir šviesesni, tuo tarpu tamsios spalvos yra rafinuotesnės ir šiltos, jos suteikia erdvei intymumo. Iš tiesų nėra nė vienos geros ar blogos spalvos, viskas priklauso nuo bendro namų stiliaus, ir to, ką siekiama išreikšti.

Taip pat nustatyta, kad žmonės dažnai pasirenka savo namų spalvą įtakojami savo prisiminimų apie vaikystės namus, kadangi būtent šios spalvos yra žinomos, priimtinos ir raminančios.

Pakalbėsime apie kiekvieną spalvą atskirai.

  

Raudona spalva

Raudona spalva – tai klasika, ji yra stipri, pozityvi, asocijuojasi su aistra, valdžia, dėmesiu, išdidumu, energija ir stiprybe. Rytų kultūrose raudona simbolizuoja sėkmę. Raudona spalva traukia dėmesį, skatina ryžtą, valią, gyvybingumą.

RAudona virtuv

Spontaniškumas, nuotykių ieškojimas yra vienas iš svarbiausių gero šefo bruožų, todėl raudona virtuvė gali jus paskatinti eksperimentuoti.  Ne paslaptis, kad ši spalva skatina ir apetitą, juk primena sultingas braškes, prinokusius pomidorus, skanų pomidorinį makaronų padažą, čili pipiriukus.

Raudona virtuve1

 

Raudona spalva padidina patalpos energetiką, pakelia jos gyventojams adrenaliną ir kraujo spaudimą. Tai geras pasirinkimas, kai norisi gerų emocijų. Svetainėje, valgomajame ar virtuvėje ši spalva suburia žmones ir skatina bendravimą. Panaudota koridoriuje ši spalva sukuria stiprų pirmąjį įspūdį. Atkreipkite dėmesį, kad nors raudona spalva suteikia saugumo jausmą ir apsaugo nuo baimių ir nerimo, per daug raudonos spalvos daro žmones nervingus ir piktus.

Raudona Virtuve2

Miegamajam ši spalva per daug intensyvi, tačiau jei ten vyrauja prieblanda, sodresni atspalviai gali atrodyti prabangiai ir elegantiškai.

Raudona virtuve3

Raudona su žalia kartu asocijuojasi su kalėdiniu sezonu.

Reikia turėti omeny, kad raudona spalva mažina erdvę, todėl prieš išdažant raudonai virtuvės sienas ar užsisakant raudonus fasadus virtuvės baldų komplektui būtų verta įsigyti daugiau raudonų akcentų, tokių kaip šaldytuvas, kiti buitiniai prietaisai, vazos ar paveikslai ir pastebėti, kokį poveikį Jums daro raudona spalva.

Raudona virtuv2

Jei kam įdomu, Feng šui specialistai nurodo, kad raudonos spalvos vaikų kambariuose turėtų būti mažiausia, o pietinėje ir pietvakarinėje namų pusėje raudonos spalvos turėtų būti daugiausia.

Jei Jums prie širdies raudona spalva – estate ekstravertas ir optimistas, drąsus ir pasitikintis savimi, taip pat fiziškai aktyvus. Jums patinka būti dėmesio centre, estate ambicingas ir norite laimėti. Raudonos spalvos mėgėjai yra verslininkai ir tyrinėtojai, entuziastingai siekiantys savo tikslų. Tai impulsyvūs, skubantys, laukti nemėgstantys žmonės. Nemėgsta atidėlioti darbų, darbštūs, greitai užsidegantys, gali būti agresyvūs. Jei Jums patinka raudona spalva, mėgstate kontroliuoti kitus, Jums svarbūs išgyvenimo instinktai. Didžiausias poreikis yra pasiekimas, tikslų įgyvendinimas ir visapusiškas mėgavimasis gyvenimu.

Vis dėl to, jei nemėgstate raudonos spalvos, galbūt patiriate gyvenime stresą ir negalite susitvarkyti su aukšta energija, kurią generuoja raudona spalva. Dėl kažkokių priežasčių bijote atsiverti ir priimti galimybes, kurias suteikia raudona spalva. Galbūt esate pervargęs, sergantis, ar negalite susitvarkyti su pykčiu, galbūt susidūrėte su atstūmimu ar pralaimėjimu ankstyvame amžiuje ir nebetikite, kad galite laimėti.

 

Žalia spalva

Žalia spalva – tai gyvenimo, atsinaujinimo, gamtos ir energijos spalva, asocijuojasi su augimu, harmonija, šviežumu, viltimi, saugumu, vaisingumu ir aplinka. Žalia taip pat tradiciškai siejama su pinigais, finansais, bankininkyste, ambicijomis, pavydu.  Manoma, kad žalia spalva netgi turi gydantį poveikį ir yra suprantama kaip labiausiai atpalaiduojanti į ją žiūrint. Žalia gali pagerinti regėjimą, stabilumą ir ištvermę.

alia virtuv

Žalia spalva atpalaiduoja, mažina nerimą, depresiją ir nervingumą, tačiau per daug žalios iššaukia tingumą, lėtumą, apatiją.

alia virtuve2

Dėl savo universalumo ir atpalaiduojamo poveikio žalia tinka beveik kiekvienam kambariui namuose. Virtuvėje ir svetainėje ši spalva sukelia ramybę, komfortą ir bendrumo jausmą. 2019 metais tamsiai žalia spalva virtuvėms tapo labai populiari.

alia virtuve4

Alyvuogių žala su tamsesniais atspalviais yra naudojama karinei maskuotei. Mėlyna su žalia simbolizuoja gamtą, o rudos, neutralios ir žalios kombinacija primena ekologiją ar perdirbtas atliekas.

alia virtuve3

Jei Jums patinka žalia spalva – esate protingas, praktiškas žmogus, mėgstate gamtą, esate stabilus, malonus, dosnus ir atjaučiantis ir gebantis valdyti krizes. Rūpindamasis kitų poreikiais turėtumėte nepamiršti ir savųjų. Žalios spalvos mėgėjai yra labai mylintys ir jiems patiems labai svarbu būti mylimiems, tai ištikimi draugai ir lojalūs partneriai, tačiau nemėgsta būti stumdomi. Jiems patinka būti gerbiamiems, viską gerai apsvarstyti, stebėti žmones, tai nėra iniciatyvos rodytojai. Mėgsta gerai pavalgyti ir sunku numesti svorį.

Žmonės, mėgstantys žalią spalvą yra puikūs patarėjai, psichologai, kadangi sugeba įvertinti visas reikalo puses, yra empatiški. Neigiamos šių žmonių savybės gali būti pavydas.

 

Oranžinė spalva

Oranžinė spalva, tai raudonos ir geltonos mišinys, tai lyg energijos ir džiaugsmo sąjunga. Oranžinė siejama su šiluma, karščiu, saulės šviesą, entuziazmu, kūrybiškumu, sėkme, padrąsinimu, pokyčiais, užsispyrimu, sveikata, laime, pasitenkinimu, laisve, saviraiška ir nustebimu.

Oranžinė spalva padeda atsigauti nuo nusivylimų, sužeistos širdies ar įskaudintos savimeilės. Palyginus su geltona ir raudona, oranžinė spalva yra mažiau agresyvi ir aktyvi. Net ir mažas oranžinis daiktas gali suteikti nemažai gerų emocijų.

 Oranin virtuv

Įrodyta, kad oranžinė spalva sukelia alkį, poreikį užsiimti kokia nors veikla, norą bendrauti, protinį aktyvumą, padidėjusį kraujo pritekėjimą į smegenis, padidėjusį pasitikėjimą. Oranžinė padeda priimti sprendimus, padidina laimės, pasitikėjimo ir supratimo jausmus.

Oranžinė yra karšta spalva ir gali suteikti šilumos pojūtį, ji primena karštą saulę, taip pat rudenį, derlių, besikeičiančią lapų, moliūgų spalvą, vitaminą C ir sveiką mitybą. Restoranuose mėgstama naudoti oranžinę spalvą dėl apetito stimuliavimo ir pasitenkinimo pojūčio, ši spalva puikiai tiks virtuvei ir valgomajam, su sąlyga, kad nesilaikote dietų! Oranžiniai virtuvės baldai tikrai skatins susiburti virtuvėje ir maloniai bendrauti.

Oranin virtuv1

Per daug oranžinės spalvos asocijuojasi su egocentriškumu, įskaitant aroganciją ir nesiskaitymą su kitais. Per mažai oranžinės spalvos mažina motyvaciją, pasitikėjimą savimi, didina vienatvės jausmą. Jei stinga energijos, gyvenimo džiaugsmo, oranžiniai virtuvės baldai ar tiesiog oranžinės detalės virtuvėje Jus gali labai maloniai nustebinti.

Oranžinė kartu su juoda primena Helovyno šventę, taip pat besikeičiančius metų laikus. Kartu su mėlyna ji viena kitą puikiai papildo, sukuria drąsų derinį. Oranžinė su geltona primena ugnį ir karštį, taip pat šviežius vaisius. Kartus su žalia oranžinė sukelia nuotykių siekimo ir keliavimo į egzotinius kraštus jausmus.

alia virtuve3

Jei Jums patinka oranžinė spalva, esate optimistas, ekstravertas, mėgstate pasirodyti, esate draugiškas, ryžtingas, bet ne perdėtai agresyvus. Mėgstate socialinius susibūrimus, bendravimą, priklausymą grupei, taip pat padėti kitiems žmonėms, kuriuos įkvepiate savo gyvybingumu ir pozityvia energija.

Oranžinės spalvos mėgėjai nėra linkę įsipareigoti, tačiau labai mėgsta aktyvų gyvenimo būdą, intensyvų sportą, naujus iššūkius, riziką, azartą. Lengvai pernešate gyvenimo negandas, tačiau galite būti nenuspėjamas, nenuoseklus ir sunkiai priimantis sprendimus, kantrybe taip pat nepasižymite.

Oranin virtuv3

Jei nemėgstate oranžinės spalvos – nesijaučiate gerai dideliuose susibūrimuose, vakarėliuose, mėgstate mažesnius draugų ratus, nemėgstate pompastikos.

Pagal Feng šui oražinė spalva sustiprins pietinę namų pusę (garbė ir reputacija), prievakarinę (meilė ir vedybos) ir šiaurės rytų (dvasinis augimas), taip pat oranžinė spalva puikiai tiks namų centre. Per daug oranžinės spalvos reikėtų vengti vakarinėje pusėje (vaikai ir kūrybiškumas), šiaurės vakaruose (naudingi žmonės), rytuose (šeima ir sveikata) bei pietryčiuose (pinigai ir gausa).

 

Geltona spalva

Geltona spalva siejasi su kairiuoju, logiškai mąstančiu smegenų pusrutuliu, ji stimuliuoja protą, budrumą ir suvokimą. Tai žvalumo suteikianti spalva, nešanti viltį, laimę ir smagumą. Geltona stimuliuoja smalsumą ir originalumą, naujas idėjas, praktinį jų pritaikymą. Tai mąstytojų, o ne svajotojų spalva.

Geltona virtuv

Tai puiki spalva stimuliuoti entuziazmui, pasitikėjimui ir optimizmui, taip pat ir protiniams iššūkiams. Geltona yra komunikacijos, analizės, kritikos spalva, gali padėti susikaupti, tačiau tuo pačiu ir skatina elgtis impulsyviai. Ši linksma spalva puikiai tiks virtuvėms ir valgomiesiems, ji tarsi saulės šildanti šviesa. Geltonos atspalviai varijuoja nuo šviesiai lengvų pastelinių citrinos iki sodrių saulėgrąžos tonų, todėl juos atitinkamai reikia derinti prie esamų daiktų, sienų. Geltoni virtuvės baldai, atspalvį priderinus prie bendro būsto interjero kolorito pakels Jums nuotaiką, sušildys, skatins mąstyti, didins namų išskirtinumą.

Geltona spalva nėra emocinga, ji racionali, ji siejama su ego ir tuo, kaip žmogus vertina pats save. Tai ryškiausiai matoma iš visų kitų spalvų.

Geltona virtuv

Jeigu gyvenime yra daug pokyčių, galite netoleruoti geltonos, kadangi jos vibracijos per greitos; pokyčių metu labai tinka žalia ar švelniai oranžinė subalansuoti ir atstatyti jėgoms. Geltonos taip pat nemėgsta vyresni, linkę į nerimą žmonės, kadangi geltona per daug stimuliuoja ir erzina.

Geltona spalva, tai – optimizmas, entuziazmas, humoras, pasitikėjimas, originalumas, kūrybiškumas, analitiškumas, išmintis ir logika. Negatyvios savybės – kritiškumas ir perdėtas analitiškumas, nekantrumas, impulsyvumas, bailumas, apgaulė, empatijos trūkumas.

Geltona virtuv1

Jei jums patinka geltona spalva, esate linksmas, kūrybingas, kupinas naujų idėjų, perfekcionistas, mėgstate analizuoti, priimti greitus sprendimus. Nemėgstate didelių susibūrimų, greičiau kelis atrinktus draugus. Turite gerus komunikacijos įgūdžius, tačiau gebate būti ir pakankamai sarkastiškas.

Geltonos spalvos mėgėjai yra gerai apsiskaitę, protingi, intelektualūs, tačiau gali būti ir užsispyrę, arogantiški ir snobiški. Labiausiai juos imponuoja logika, gebėjimas išreikšti save per logiką ir kūrybiškumas.

Geltona virtuve2

Jei nemėgstate geltonos, esate praktiškas, nemėgstate pokyčių, skeptiškas naujoms idėjoms ir nespontaniškas.

Geltona virtuve3

Ryškiai geltona spalva neturėtų būti naudojama dideliais kiekiais namų rytų pusėje (sveikata ir šeima), pietryčiai (pinigai ir gausa), vakarai (vaikai ir kūrybiškumas), šiaurės vakarai (naudingi žmonės). Geltona spalva labai tinka namų centrui, pietų pusei (garbė ir reputacija), pietvakariams (meilė ir vedybos), šiaurės rytams (dvasinis augimas).

 

Juoda spalva

Nors balta spalva visada siejasi su klasikine elegantiška virtuve, jei norite šiek tiek išeiti iš savo komforto zonos ribų, išbandykite juodą spalvą virtuvėje.

juoda virtuve

Juoda spalva asocijuojasi su paslaptingumu, drama, prabanga, jėga, kontrole, valdžia, rafinuotumu, apsauga, komfortu, konservatyvumu, rimtumu.

juoda virtuve5

Tinkamai panaudojama juoda spalva interjere – drąsus ir elegantiškas sprendimas. Apskritai, tamsios spalvos, tokios kaip tamsiai raudona, violetinė, mėlyna, žalia ir pan. gali sukelti ribojantį ir niūrų efektą.

juoda virtuve4

Tačiau tinkamai ir vietoje panaudotos tamsios spalvos gali sukurti komforto ir saugumo jausmą. Taip pat, priešingai nusistovėjusiems stereotipams, netgi maža patalpa gali atrodyti puikiai dekoruota tamsiomis spalvomis.

juoda virtuve3

Mūsų manymu, virtuvei labai tinka matinė juoda spalva, ji puikiai derinama su balta - atminkite, priešingybės traukia.

juoda virtuve1

Taip pat juodos spalvos fone puikiai tinka ryškūs akcentai, žalvario-aukso spalvos furnitūra, juoda puikiai dera su įvairios tekstūros marmuro efekto lietu akmeniu.

juoda virtuve2

Viena yra aišku - juoda virtuvė sužavės ir nepaliks abejingų, ir iš minios tikrai išsiskirsite.

 

Mėlyna spalva


Ar norėtumėte mėlynos virtuvės?... Vadovaujantis statistika, mėlyna spalva yra mėgstamiausia visame pasaulyje. Klasikinė mėlyna spalva – 2020 metų spalva, ji simbolizuoja pasitikėjimą, išmintį, atsakomybę, sąžiningumą ir lojalumą. Mėlyna mažina stresą, skatina ramybės jausmą, atsipalaidavimą, lėtina metabolizmą. Mėlyna spalva skatina dvasingumą, idealistiškumą, konservatyvumą, nuspėjamumą, tvarką. Mėlyna spalva padeda apsispręsti, atsikratyti nereikalingų minčių.

Pastebėta, kad tamsiai mėlyna spalva sumažina norą bendrauti; naudojama virtuvėje ir valgomajame – mažina apetitą, taip pat ir kraujospūdį, todėl palaiminga ramybė po streso kupinos dienos ir sumažėjęs apetitas mėlynos spalvos virtuvėje garantuoti.

Mėlyna virtuvė4

Tamsiai mėlyna iš tiesų yra tradicinė ir laikui nepavaldi spalva, sukurianti rafinuotą, gero skonio stilių, kuris visą laiką bus skoningas. Kaip kad nakties dangus ar gilaus vandenyno vanduo, tamsiai mėlyna interjerui suteiks gylio, sukurs elegantišką vaizdą.

Mėlyna virtuvė3

Vis dėl to naudojant sodrią mėlyną spalvą interjere reikia atsargiai, kadangi šiai spalvai reikia daug saulės ir natūralaus apšvietimo; tamsesnėse, mažai saulės gaunančiose patalpose mėlyna spalva gali sukurti niūroką nuotaiką. Renkantis tamsiai mėlyną sienoms pastebėta, kad ji geriau žiūrisi mažose, nei dideliuose patalpose.

Mėlyna virtuvė

Jūsų virtuvėje tamsiai mėlyna suteiks kiek dramos ir paslaptingumo, ši spalva puikiai derinama su balta, auksine, sidabrine, rusva. Kiek daugiau drąsos reikia derinant mėlyną su oranžine, raudona, geltona, žalia spalvomis.

Mėlyna virtuvė2Mėlyna sala

 

Tuo tarpu žydra spalva pašalina įtampą, skatina atsipalaidavimą, sukuria ramybę, laisvės pojūtį, harmonizuoja santykius ir mažina agresyvumą; taip pat išplečia erdvę. Žalsvai mėlyni atspalviai labiau skatina kūrybiškumą.

Žydra virtuvėŽydri virtuvė2Žydrai virtuvė1

UAB Alkena dažo detales baldams ir leis Jums pasirinkti iš daugybės norimų atspalvių, galima pasirinkti tiek matinius, tiek ir blizgius dažytus paviršius.© 2022 Alkena. Visos teisės saugomos.